Z pewnością użytkowników głośnika HomePod ucieszy fakt, że czekają aktualizacje. Wraz z systemem iOS 15, iPadOS 15 i kilkoma innymi na rynek trafiła najnowsza wersja oprogramowania na głośnik HomePod – HomePod 15.
Na jakich głośnikach można zainstalować aktualizację?
Biorąc pod uwagę, że produkcja dużego głośnika HomePod została wstrzymana i nie pojawią się na rynku kolejne tego typu produkty, można stwierdzić, że aktualizacje będą dostępne jedynie na HomePod Mini. Jednak nie jest to prawdą. Apple zapewniało, że aktualizacje będą dostępne również dla posiadaczy dużego głośnika i słowo zostało dotrzymane, bo HomePod 15 można zainstalować jednakowo na HomePod, jak i na HomePod Mini.
Jak wykonać aktualizację?
Samo wykonanie aktualizacji do wersji HomePod 15 jest banalnie proste, więc nawet osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia, sobie poradzą. Co dokładnie musimy zrobić? Aktualizację bardzo szybko można wykonać z poziomu aplikacji Dom. Wystarczy w nią wejść, a następnie z listy wybrać kolejno Głośnik, a następnie ikonkę koła zębatego. Po kilku sekundach wyświetli się aktualizacja. Wystarczy ją pobrać, a następnie zainstalować i będzie można korzystać z nowego oprogramowania.
Co przynosi oprogramowanie HomePod 15?
Wersja oprogramowania przynosi kilka nowości, więc będzie można cieszyć się nowymi funkcjami HomePoda. Nie zabrakło również uaktualnień, które sprawi, że wcześniejsze błędy zostaną wyeliminowane. O czym dokładnie mowa? Co zyskujemy z aktualizacją?
Na pewnie będzie to możliwość wybrania HomePod Mini jako pojedynczego głośnika lub w parze stereo dla Apple TV 4K. Ta funkcjonalność sprawi, że będzie można cieszyć się dobrym dźwiękiem i wyraźnymi dialogami, które wypełnią wszystkie pomieszczenia.
Co więcej, oferowane jest również szczegółowe regulowanie i tłumienie basów, które sprawia, że można cieszyć się muzyką bez zakłócania spokoju sąsiadów.
Nie sposób pominąć również tego, że aktualizacja na HomePod Mini wykorzystuje swój układ U1 do wyświetlania się narzędzi odtwarzania multimediów na iPhonie, gdy ten znajduje się w pobliżu głośnika odtwarzającego muzykę.
Najwięcej funkcji pojawia się jednak w interakcji z Siri. I tak asystent głosowy może być teraz używany na HomePod do włączania i wyłączania Apple TV, czy odtwarzania ulubionego filmu lub programu. Siri można także wykorzystać do sterowania odtwarzaniem podczas oglądania, więc to z pewnością zapewni także wygodę. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wraz z aktualizacją można teraz skuteczniej sterować małymi urządzeniami we własnym inteligentnym domu zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Przykładowo można poprosić, by zostało włączone światło za 10 minut lub nawet muzyka. Dodatkowo można z Siri automatycznie dostosować poziom głośności mówienia w zależności od pomieszczenia, czy nawet rozszerzyć dostęp do HomePoda w całym domu poprzez włączenie sterowania głosowego Siri na zgodnych akcesoriach.